Јанкулоска ќе поднесе жалба до Апелација

Loading...

Гордана Јанкулоска, поранешната министерка за внатрешни работи , денесне сакаше да ја коментира пресудата за „Тенк“, со која е осудена на шест години затвор и најави дека ќе поднесе жалба. Таа денес не присуствуваше на изрекувањето на казната за набавката на „мерцедесот“, бидејќи беше на судењето за предметот на СЈО „Таргет-Тврдина“ за незаконското следење на комуникациите.
На излегување од Кривичниот суд, Јанкулоска кусо рече дека пресудата ќе ја коментира во жалбата до Апелацискиот суд.

 

loading...