Јанушев бара Заев да го врател мандатот

Loading...

Јанушев бара Заев да го врател мандатот

Не е баш најјасна траекторијата по која што се движат соработниците на Мицковски во последно време. Па така последен „бисер“ е барањето на Јанушев, кој на 15 јули на прес прогласи победа, до Заев да го врател мандатот. И тоа само неколку дена откако овој направи Влада и обезбеди 4 години непречено владеење.

Прес на Игор Јанушев, Генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ:

Почитувани, Зоран Заев наместо со решавање на проблемите на граѓаните, кои во огромна мера се резултат на неодговорното владеење на неговата старо нова власт, се занимава со театар и гол популизам… Понатака во соопштението се критикуваат сите министри по ред…

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...