Јанушев, кој беше во емисија со Зекири, е негативен на тест за КОРОНА

Loading...

Јанушев, кој беше во емисија со Зекири, е негативен на тест за КОРОНА

Секретарот на ВМРО-ДПМНЕ Јанушев, кој во четврток беше во дебата со Зекири на ТВ24 објави дека се тестирал и е негативен на КОРОНА ВИРУСОТ.

ТВ24 телевизијата каде гостуваа Зекири и Јанушев соопшти дека по препорака на епидемиолози и новинарката која ја водеше дебатата ќе одела во 14-дневна самоизолација.

Денеска беше објавено дека Зекири и неговото семејство се позитивни на КОРОНА ВИРУСОТ.

Мухамед Зекири позитивен на коронавирус

 

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...