Јарец во љубовно искушение, Лавовите чекаат пресврт на работа

Неделниот хороскоп носи големи промени и многу можности на љубовен и деловен план. Астрологот Александра Бјељац предвидува што не чека до крајот на неделата.


Оваа недела ги имаме Сонцето, Венера и Меркур во Стрелец. Се враќа оптимизмот и на многу работи ќе гледаме со други очи. Полни сме со ентузијазам и желба за авантура.

Овен
Работа: Време е да бидете мирни и мирни на ова поле. Оваа недела ви носи задоволство и стабилизација, како и можност за промена или напредок.
Љубов: Можност за убаво познанство или ненадејно влегување во врска со личност која не живее во ваша близина. Зафатени, убави моменти со саканата личност и планирање на заедничко патување или проширување на семејството.
Здравје: Добро се чувствувате. Можни минливи хронични здравствени проблеми.

Бик
Работа: Времето кога има можност да се реализира и заврши започнатата работа. Добри аспекти за деловна соработка во странство или службено патување.
Љубов: Зрачете со позитивна енергија. Можеби ќе се случи некоја авантура. Ова не е време да влезете во сериозна врска. Кон крајот на неделата ситуацијата се стабилизира. Окупирана без поголеми промени.
Здравје: Стабилно, иако може да се појави минлив замор.

Јарец во љубовно искушение, Лавовите чекаат пресврт на работа

Близнаци
Шакота за моменталната атмосфера околу клубот: Секогаш ќе има критики, треба да издржиме уште 60 натпревари

Тој е кошаркар корги куче: Ги удира сопствениците со топка во глава, а потоа дошле до одлична идеја
Шакота за моменталната атмосфера околу клубот: Секогаш ќе има критики, треба да издржиме уште 60 натпревари

Тепачка со слонови во национален парк: Два џина си ги скршиле забите за превласт
Бизнис: Во тек е одличен деловен период. Задоволни сте од работата и финансиите. Можност за зголемена активност. Секој што бара работа може да ја најде во овој период.
Љубов: Задоволни сте и исполнети со посебна енергија. Многумина ќе размислуваат да стапат во врска или да планираат семејство.

Рак
Работа: Одлична недела! Ве очекува многу работа, но ќе бидете задоволни од постигнатото. Можно е и унапредување.
Љубов: Многу дружење и добра комуникација во секојдневниот живот. Можеби некој од минатото ќе ве контактира. Зафатен, доколку имало несогласувања со саканата личност, ситуацијата се подобрува.
Здравје: Можност за пад на енергијата и проблеми со циркулацијата. Одморете повеќе.

Лав
Работа: Ќе најдете задоволство и успех на ова поле. Лесно ќе ги извршувате секојдневните обврски. Задоволни сте со финансиската состојба.
Љубов: Ќе ве придружува чувството на задоволство на ова поле. Ќе влезете во врска, но може да има амбивалентност меѓу двете лица. Зафатени, убави моменти со саканата личност. Планирате да го проширите семејството или да живеете заедно.
Здравје: Полни сте со енергија.

Девица
Работа: Задоволни сте од работата и посветеноста, но сепак размислувате за промена на работното место. Ве очекува добра недела кога се во прашање финансиите.
Љубов: Нема големи промени. Оваа недела може да ви донесе желба за авантура, но не и влегување во нова емотивна врска. Зафатени, убави моменти со саканата личност.
Здравје: Блага претпазливост кога е имунитетот во прашање, а можни се и проблеми со коскениот систем.


Пронајдете не на следниве мрежи: