Ја врати модата од крајот на минатиот век: Емили Ратајковски сите ја гледале во чорапите

Loading...

Емили Ратајковски е позната по тоа што сака да ги „рециклира“ трендовите и да ги враќа во мода, а истото го направила и овој пат.
Манекенката ги затресе социјалните мрежи со моден потег кој малкумина го очекувале.
Овој пат на Инстаграм објави фотографија на која позира покажувајќи ги своите извајани стомачни мускули, но на сите “во око им паднал“ детаљот со чорапите во кои ги ставила ногавиците од фамерките, а тоа било во мода во 80-те години на минатиот век.

loading...