ЈА ИЗБРИШАЛ ОД ТЕТОВАЖАТА: Се разведува Силвестер Сталоне, сопругата го оптужи дека го крие имотот стекнат во брак

Силвестер Сталоне и неговата сопруга се разведуваат, таа поднела барање за развод по 25 години брак … и го обвинува актерот за криење на имотот стекнат во брак.

Се разведува Силвестер Сталоне, сопругата го оптужи дека го крие имотот стекнат во брак

Џенифер Флавин поднесе документи во петокот на Флорида… не е јасно зошто точно решила да го прекине нивниот брак, но некои обожаватели почнаа да чувствуваат проблеми благодарение на неодамнешната прикривање на тетоважата – ѕвездата од „Роки“ ја отстрани сликата од лицето на Џенифер од неговата рака.

Флавин сака ексклузивен владени над нивната куќа во Палм Бич додека постапките за развод се вртат низ судовите.

Таа, исто така, јасно стави до знаење … таа верува дека Слај ги крие брачните средства. Во документите за развод, добиени од ТМЗ, таа вели: „По информации и верувања, сопругот се вклучил во намерно растурање, исцрпување и/или трошење на брачните средства што имало негативно економско влијание врз брачната сопственост.

Согласно членот 61.075, Статутот на Флорида, правичноста налага сопругата да биде компензирана и да се заштити со добивање нееднаква распределба на брачните средства во нејзина корист. Згора на тоа, на сопругот треба да му се забрани, да продава, пренесува, доделува, оптоварува или троши каков било имот во текот на постапката.“

Џенифер сака да си го врати презимето – Флавин. Таа, исто така, сака судијата да ги стопира Sly да ги пренесува средствата од брачниот имот. Closer Weekly прв го објави разделувањето.

Сталоне порано имаше портрет на Флавин на неговиот бицепс, но неодамна беше покриен со слика од неговото покојно куче и неговиот лик од „Роки“ Буткус.

Кога беше прашан за резонирањето зад покривањето на мастилото на Џенифер, претставникот на Сталоне изјави за Дејли Меил: „Господин Сталоне имаше намера да ја освежи сликата на тетоважата на неговата сопруга Џенифер; сепак, резултатите беа незадоволителни и, за жал, не може да се поправат“.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.