Ја нема црквата на плоштадот во идните планови на Таравари за Гостивар?

Loading...

Како што може да се види од изборниот материјал на Таравари, коалициски партнер на Мицковски, црквата во центарот на Гостивар ја нема. Тој најавува реконструкција со видео на својот Фејсбук профил по изборите доколку победи.

Не знаеме дали е намерна грешка или тоа е вистинската намера. До нас стигнаа реакции од градот и ние ги пренесуваме на јавноста.

Видеото од Таравари подолу:

Вчера исто така известивме дека Таравари си организираше гледање на фудбалска утакмица за Албанија, додека такво нешто за Македонија не се случи.

Таравари, коалицискиот на Мицковски, организираше следење на натпревар фудбал на Албанија

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...
Loading...