„Ја фрлив љубовницата на маж ми во река“: Славната фолкерка со ШОК исповед

Пејачката Зорица Марковиќ проговори за прељубата која ја доживеала поранешните сопрузи и за пеколот низ кој поминала поради тоа.
-Првиот сопруг ме изневери само еднаш и никогаш повеќе, а вториот неколку пати, а јас открив еден измамник и тоа беше крајот, вели Зорица Марковиќ.
-Тоа беше промоцијата на мојата песна „Спиј мирно, нано“, се се пука. Потоа издадов дијамантска плоча. Не можам да кажам дека не го сакам, но не можам да му простам. Потоа седеа во некои кафани и беше собир. Промоцијата заврши, цвеќиња, подароци, си одам дома, а ѓаволот не може да ми даде мир, раскажа таа.
-Ја палам колата и доаѓам, а тој и плавуша, пијани се бакнуваат како на филм. Му приоѓам и на рамо, го прашувам што прави и му кажувам дека треба да си оди дома, бидејќи има дете. А таа ми вели: ‘па што е важно, нека спие детето!’ Да ми спомнеш дете, кучка. Ја фаќам убаво и одам преку оградата на сплавот во реката. Некој скокна од обезбедување и ја извади, инаку ќе лежевб во затвор. Потоа ја фрлив бурмата… Подоцна живееше со неа, имаа и дете, за потоа го остави. Ѓаволот доаѓа по своето, вели Зорица.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.