Јелена во очајна состојба на гробот на својата мајка, погледнете како денес изгледа пејачката

Loading...

Дивна Карлеуша почина на 3-ти март по долга битка со тешката болест.
Нејзината смрт најтешко ја поднесе ќерката Јелена Карлеуша. Таа не може да се избори со болката.
Пинк.рс обрави фотографии на кои се гледа како утрово, на гробиштата, се појавува пејачката. Таа ги чисти гробот на својата мајка и без престан плаче.


Јелена беше облечена во црнина, а нејзината коса е многу кратка бидејќи по смртта на мајката, одлучи да се ишиша.

До гробот на Дивна дојде човек кој работи како каменорежач, па со Јелена се договарале како да биде изграден споменикот.

loading...