Јелена Карлеуша евакуирана од хотел поради пожар

Loading...

Таа на својот Инстаграм профил сподели дека се запалила шумата покрај хотелот во кој престојувале.
Поради ова била побарана итна евакуација на гостите од сите околни хотели.
Јелена Карлеуша целиот настан го снимила и го објавила на Инстаграм, а на видеото можат да се чујат и гласови на други гости од хотелот кои се во паника.


„Нема да верувате што се случува во нашиот фенси хотел, се годи. Само што дојдоа да не евакуираат. Еве, јас сум тука со децата. Да знаете, ова е хаос“, вели Карлеуша додека ги смирува децата.
Инаку шумскиот пожар во Турција започна вчера и го зафати југот на земјата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar)

loading...
Loading...