Јелена Карлеуша за прв пат се огласи по смртта на мајка и: Нејзините зборови ги откриваат болката и очајот заради заминувањето на Дивна

Јелена Карлеуша за прв пат се огласи на социјалните мрежи по смртта на мајка и Дивна Карлеуша.
“Во болка и очај ги известуваме сите кои ја сакаа и почитуваа нашата Дивна дека комеморацијата ќе биде одржана во Белград, во зградата на Радио Белград (Камена сала) во среда, 6. март во 11 часот. Погребот на нашиот добар ангел ќе биде на Новите бежаниски гробишта истиот ден, 6. март, со почеток од 14:30 часот.
Неутешно семејство“, пишува во објавата на Инстаграм.

 

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.