Јована Мојсоска жестока: На министерот за опозиција му вртат турбините!!

Откако Мицковски ги нападна Левица дека се во коалиција со власта Јована Мојсоска, генералниот секретар на таа партија веќе два дена по ред му одговара со свои статуси на Фејсбук кои се доста колоритни.

Јована Мојсоска жестока: На министерот за опозиција му вртат турбините!!

– Заедно си гласаат легализација на дивоградби

– Заедно се сложни за етничка припадност во лични карти

– Заедно аминуваат фалш попис

Заедно распродаваат земјиште кај Мауцкер за едно евро квадрат

Ама за министерот за опозиција, Левица е со “некого во коалиција?!

Битно вртат турбините на Хидро Мицко и профитот од хидроцентралите со другар му Анѓушев.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.