Јоци: Б.Ц. ќе прави партија со проруски ликови

Хард Рок СДСМ ќе има за задача да откине сдсмовски гласови, а тоа тешко ќе им оди, бидејќи ја немаат базата која е клиентелистички настроена. Не знам дали БЦ има улога или едноставно е катализатор во процесов. Ќе видиме.

Јоци за новата СДСМ: БЦ ќе делува од страна, во сенка доминираат проруски ликови кои со години финансираат сајтови со говор на омраза и лажна пропаганда

Во секој случај, тој ќе го игра Љубчо во улогава, со таа разлика што БЦ е веќе геријатрија и го заборавме како изгледа, бидејќи кукавички бега од јавна сцена и имено го немаше никаде за многу крупни прашања.

Очекувам и сега истото да се случи, само да делува од страна.

И, иако нема уште имиња, моите инфа се дека тука работите се скроз измешани. Но, генерално во сенка доминираат ликови кои се проруски ориентирани и имено со години финансираат сајтови со говор на омраза и лажна пропаганда.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.