Јуве „ЗАГРИЗА“ за Коларов

Италијанскиот калчо-лигаш, Јувентус, е сериозно заинтересиран да во своите редови го доведе српскиот интернационалец од редовите на Манчестер Сити, Александар Коларов.
Италијанскиот фудбалски шампион наводно понудил околу 7 милиони фунти за ангажман на Коларов, останува отворено прашањето дали Манчестер Сити ќе ја прифати оваа понуда.
Понатаму, како евентуална следна дестинација на Коларов се споменува и тимот на Интер, но се чини дека токму Јувентус е фаворит за ангажман на Коларов.Италијанскиот калчо-лигаш, Јувентус, е сериозно заинтересиран да во своите редови го доведе српскиот интернационалец о

Пронајдете не на следниве мрежи: