Јунајтед во четврт финалето на ФА купот

Манчестер Јунајтед потешко од очекувањата го совлада Рединг и избори пласман во четврт финалето на ФА купот.

Екипата на Алекс Фергусон по голема борба против аутсајдерот забележа победа со 2:1. Јунајтед во првото полувреме поведе со 2:0 со головите на Нани и Чичарито Ернандез, а конечниот резултат го постави Мек Афун во 81.минута. Манчестер Јунајтед во четврт финалето ќе игра со победникот од дуелот помеѓу Челзи и Мидлзброу.
Макфакс
Манчестер Јунајтед потешко од очекувањата го совлада Рединг и избори пласман во четврт финалет

Пронајдете не на следниве мрежи: