Љубен Арнаудов барал поддршка од партијата и Мицковски, но не добил позитивен одговор

Од партиски и добро упатени извори дознаваме дека Љубен Арнаудов барал поддршка од партијата и Мицковски, но не добил позитивен одговор. Му било речено дека е пратеник на Груевски. Елегантен изговор нема што. Исто така барал поддршка и од Груевски, но ниту од него не ја добил. Бил оставен на цедило. Во суштина наместо партијата да ги заштити и да им обезбеди адвокати им било речено дека се пратеници на Груевски. А тој пак иако летоска одел во повеќе наврати кај Љубена и ветувал помош, не си достојал на зборот. 
Времето ќе покаже зошто воопшто се случи 27 април и што се стои зад тој настан.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.