Љубе Бошкоски синоќа итно примен на инфективната клиника

Loading...

Поранешниот министер за внатрешни работи Љубе Бошкоски, синоќа бил примен на Инфективната клиника поради влошена состојба со Ковид-19.

Бошкоски пред неколку дена потврди дека е позитивен на вирусот, и се наоѓа во самоизолација во Челопек, и дека нема симптоми.

Меѓутоа ситуацијата се влошила, и тој итно синоќа бил примен на Инфективна.

Засега нема официјални информации околу неговата здравствена состојба.

loading...