Љубовна драма: Девојка истурила бензин во куќа на дечкото и предизвикала пожар

Loading...

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против 27-годишната С.А. од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“.

На 01.01.2020 на ул.„Славеј Планина“, во куќата на Ц.Р., влегла пријавената – девојка на неговиот внук Д.К. и К.А.(27), по што започнале расправија со  Д.К., по што С.А. истурила бензин низ просторијата и предизвикала пожар.

ПОВЕЌЕ ЦРНА ХРОНИКА ПРОЧИТАЈТЕ ТУКА

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...