Љупчо Николовски: Мицковски воведува политика на лажење, партијата се ситни забрзано

Loading...

Љупчо Николовски: Мицковски воведува политика на лажење, партијата се ситни забрзано

Во свое излагање при настап на ТВ 24 Николовски рече дека партијата забрзано ја губи својата основа, а кампањата ја градеше на ЛАЖЕЊЕ. Се што вети во кампањата Мицковски не оствари. Вети дури и оставка па не исполни…

Обвинувањата дека некој од членовите соработува со Заев за да се сруши Мицковски се небулоза.

Видеото подолу:

https://www.facebook.com/24vesti.mk/videos/3284661378286821

На ова погоден се најде Бишевац и влезе во реплика со Љубиша.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...