Љупчо Палевски – БОРБА не чека

Loading...

Ви проследуваме неколку фејсбук статуси на Љупчо Палевски кои се вредни да се ѕирнат.
Маршов во БИТОЛА е генерална проба за РЕФЕРЕНДУМОТ. Брука е станат ДПМНЕ. Се што е од нив запослено, а од Зајеб не избркано, ете ти го на МАРШОВ.
Сите клиенти на ДПМНЕ (оние што Заев не ги чачна и ден денеска се раководители и директори), денес беа бо БИТОЛА, а од Преспа само пола саат, педерана лоповска.
Сега Вучиќ гледа и размислува, па ова не боли, трењира како и тој да биде ПРЕДАВНИК, да го шарне КОСОВО.
Послушајте лиглиња, платени или уценети без разлика. Ве читам дека уште сега 5 мин. после потписот, веќе парастос правите на Македонија. Сите до последен сте клиенти на прошлата или сегашнава власт, гниди малодушни, малограѓански, евтини и лажни. ДОГОВОРОТ, е целиот на “ќе”, тек сега треба да се бориме за да не се реализира. Кариери направивте по митинзи на СДС&ДПМНЕ, дерење, по канцаларии пушење. Затнете ги муцките и не го навредувајте народот во денешниов ден предавнички. Што сте направиле за Македонија освен што по фејсбуков серете. Посебно за накакви интелектуалци што релативизираат борба, што релативизираат народно обединување, Македонско обединување. Полоши од #Зајеб и #Ципрас заедно сте.
Македонци, тешко е, срамно е, ама крајно е. Борба не чека, борба за слобода.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...