Ќерката на новиот шпански селектор е вистинска бомба

Loading...

Легендата на Реал Мадрид Фернандо Јеро, може да се каже и дека по грешка доби шанса да ја води шпанската репрезентација на Светското првенство во Русија.
Жулен Лопетеги беше отпуштен непосредно пред првиот натпревар на Мундијалот со Португалија, затоа што криејќи од федерацијата постигна договор со Реал Мадрид, а на негово место поставен беше Јеро.

????? Vamonó!! Y que sigamos haciendo historia #13

A post shared by ??????? ???? (@clauruizp) on


На Јеро прва му честиташе неговата ќерка, 24 годишната Клаудија Руиз.
-Да фрлиме многу јајца и многу љубов за многу вистински фудбал! За мундијалот и за цела Шпанија! Да живее мајката која те родила! Не е време за исправање на грешките, време е за промовирање на правите вредности. Да живее Шпанија, напиша Клаудија на Инстаграм покрај фотографијата од својот татко во дресот на „црвената фурија“.

??

A post shared by ??????? ???? (@clauruizp) on

Клаудија не тргна по стапките на својот татко, иако како мала сакала да се занимава со спорт, но е доста популарна, затоа што на Инстаграм имa повеќе од 23 илјади следачи.
Кога ќе видите нејзините фотографии, ќе сфатите и зошто е тоа така.

loading...