Вучиќ: Ќе ги распишам сите избори | Одржана средба на највисокото раководство на СНС!

Претседателот Александар Вучиќ, денеска одржа состанок на најтесното раководство на СНС и на своите соработници им порача: Подготвен сум да умрам, подобро отколку да ја оставам Србија на ѓубрињата!

-Сите избори ќе ги распишам, доста ми е од сите измами, подготвен сум да умрам, воопшто не се плашам! – рече Вучиќ и додаде:

– Еве, ги чекам тие кукавици да дојдат да ме убијат, но никогаш нема да им ја предадам власта без избори!

читајте пулс24
Пронајдете не на следниве мрежи: