Ќе има вонреден конгрес, одлуките на Мицковски и ЦК се нелегитимни (видео)

Loading...

Ќе има вонреден конгрес, одлуките на Мицковски и ЦК се нелегитимни

Наскоро делегатите ќе закажат конгрес и ќе се изберат легитимни партиски ограни. Се што Мицковски прави во меѓувреме е фарса и борба за фотељи. Членството се повеќе застанува зад идејата дека Мицковски треба да си замине.

Мицковски се грижи за себе, не за партијата.

Публикувахте от Puls24.mk в Вторник, 22 септември 2020 г.

 

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...