Ќе и се гласа ли вечер на Тереза Меј недоверба?

Според соопштение на пратеникот Ендру Бриџен од Конзервативната партија, кој долго време ја критикува Меј, парламентарната фракција на британските конзервативци може вечер да гласа за недоверба на лидерката на партијата и премиерка Тереза Меј.
Пратеникот и претходно истакна дека при првата можност, пратениците од Конзервативната партија ќе гласаат дали имаат или не доверба во Меј, а според него тоа ќе се случи токму вечер.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.