ЌЕ СЕ ОТКУКАТЕ: Направете спасоносен народен сируп за исфрлање на секретот од белите дробови

Ако сте болни и имате проблеми со кашлањето, направете го овој природен лек. Овој целосно домашен сируп ќе ви помогне доколку имате проблеми со кашлање со слуз.

ЌЕ СЕ ОТКУКАТЕ: Направете спасоносен народен сируп за исфрлање на секретот од белите дробови
  • лажица корен од бел слез
  • една лажица ленено семе
  • лажичка жалфија,
  • 1 лимон исечен на мали парчиња,
  • 250 мл вода,
    250 гр кафеав шеќер.

Подготовка:

  1. Истурете вода во тенџере, а потоа додадете кафеав шеќер. Кога шеќерот ќе се раствори, додадете ги останатите состојки и сè варете на ниска температура околу 15 минути.
  2. Потоа се остава смесата да се излади и се цеди.
  3. Земете една лажичка од сирупот три пати на ден. Чувајте го сирупот во фрижидер.
Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.