Ќосето жестоко по ВМРО-ДПМНЕ по објавата за помирување со СДСМ: Некој со полни џебови повикува на обединување со тие што не затворија!

По објавата на ВМРО ДПМНЕ и повикот до СДСМ за семакедонско обединување со жестоки реакции се јавија дел од осудените за 27 април. Еден од нив е Горан Ангелов Ќосето кој им порача на раководството на ВМРО-ДПМНЕ:

5ти роденден децата мои без ТАТКО чекаат!

И втор статус на Ангелов Ќосето:

Да не мислите ВМРО е на татко ви па ќе правите шо сакате?!
Сте се заебале ,некој за тоа ВМРО скапуе по затвори ,му страда фамилијата ,трпи за леб ,децата се дискриминирани ,за вие да си играте дрндупка.
НЕМА ДА МОЖЕ ТОА!!

Додека ние скапуеме по затвори за измислено дело тероризам некој од надвор од удобни фотељи, полни стомаци, полни џебови ќе повикува на обединување баш со тие што не затворија. ДОСТА ВИ Е

ОД ДЕНЕСКА ДРУГА ПЕСНА ЌЕ СЛУШАТЕ ,ТАА НАШАТА ЌЕ СЛУШАТЕ

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.