Ќофте со пире – готов за 45 минути

Loading...

Ќофтињата се едни од омилените јадења на многу Македонци.
Воопшто не се комплицирани за подготвување, ниту ви се потребни скапи состојки, а вкупното време за подготовка на ова јадење е само 45 минути.
Ви носиме едноставен рецепт за ќофтиња кои се подготвуваат од мелено месо и се натопуваат во сос од домати. Може да ги послужите со пире од компири.

Време за подготовка: 15 минути
Време за готвење: 30 минути
Вкупно време: 45 минути + ладење
Оваа храна воопшто не е тешка за подготовка, а во видеото погледнете детално како да ги зготвите највкусните ќофтиња.
На здравје!

loading...
Loading...