Џастин Трудо, премиерот на Канада е во домашна изолација поради сомнеж од КОРОНА

Loading...

Џастин Трудо, премиерот на Канада е во домашна изолација поради сомнеж од КОРОНА.

Тој одлучил да се самоизолира во моментот кога неговата сопруга покажала симптоми на грип.
Неговата сопруга се тестирала меѓутоа се чекаат сеуште резултатите.

Лекарите му препорачале да продолжи со секојдневните обврски бидејки не покажува никакви симптоми сега за сега… Неговата сопруга ги има симптомите по враќање од пат во Британија.

Прочитајте на оваа тема и следново:

Директорката заболена од коронавирус уште пред една недела била пријавена од колеги на кои им се заканила со откази!

ПОВЕЌЕ ЗА ВИРУСИТЕ на пулс24 ПРОЧИТАЈТЕ ТУКА!!!

Се за КОРОНА ВИРУСОТ на пулс24 ПРОЧИТАЈТЕ ТУКА

За ВАКЦИНИТЕ на пулс24 ПОВЕЌЕ ТЕКСТОВИ ТУКА!!!

ИНФОГРАФИК ЗА ШИРЕЊЕТО НА КОРОНА ТУКА!!!

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...