Џафери го откачи Мицко: РЕФЕРЕНДУМ НЕМА ДА ИМА

Претседателот на Собранието Талат Џафери за ТВ 24 рече дека ја одбил иницијативата со образложение дека е спротивна на уставот.

Џафери го откачи Мицко: РЕФЕРЕНДУМ НЕМА ДА ИМА

СО ПУЛС24 ЧИТАЈ ПОВЕЌЕ 👇👇👇

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.