ЏЕНА ЏЕЈМИСОН: Некогашната ѕвезда во ФИЛМОВИ за возрасни ЕДВАЈ може да оди, телото и е целосно уништено

Погледнете како денес изгледа Џена Џејмисон, една од најголемите ѕвезди на филмовите за возрасни – се бори со мистериозна болест!

ЏЕНА ЏЕЈМИСОН: Некогашната ѕвезда во ФИЛМОВИ за возрасни ЕДВАЈ може да оди, телото и е целосно уништено

Поранешната ѕвезда на филмовите за возрасни Џена Џејмисон од почетокот на оваа година се бори со мистериозен здравствен проблем.

Џена едвај оди, мускулите и се ослабеа толку многу што извесно време користеше инвалидска количка и шетач, а имаше период од две недели кога не престана да повраќа.

Затоа од јануари годинава таа е малку во болница, малку надвор од неа, се во обид да утврди што се случува со нејзиното тело.

Џена направила и повеќекратна магнетна резонанца, поради што морала да направи интравенско отстранување на метал од нејзиното тело. Но, ниту една од анализите не помогна да се излечи поранешната филмска ѕвезда.

ЏЕНА ЏЕЈМИСОН: Некогашната ѕвезда во ФИЛМОВИ за возрасни ЕДВАЈ може да оди, телото и е целосно уништено

Џена денес има 48 години, живее на Хаваи и се бори за здравје и нормален живот. Погледнете како изгледа Џена Џејмисон денес и како изгледала во минатото!

„Сакам да ви покажам дека можам да одам во тоалет без помош. Не одам добро, но барем пешачам. Подобро ми е. Малите победи како тоа што можам сам да одам во тоалет ми значат многу и туркајте ме напред“, напиша таа.

Џена има и когнитивни попречености и оди на терапија која се фокусира на враќање на спомените, бидејќи краткотрајната меморија и е многу ослабена.

„Сè уште барам одговори, а мојата меморија е буквално ѓубре во моментов. Тоа може да е од стресот на болеста“, изјави Џена оваа пролет.
Многумина беа изненадени од прашањето кое и беше поставено на социјалните мрежи. Еден од придружниците ја прашал дали има ХИВ вирус.

Со пулс24 секогаш прочитајте повеќе ⬆⬆⬆

„Не. Тоа е навистина без врска прашање“, напиша таа. Лицето што праша тогаш се извини и напиша дека „индустријата во која таа работеше носи ризик“, што многумина го поздравија.

Откриено е и дека Џени има недостаток на теанин, супстанца која природно се наоѓа во храната и може да се зема како суплементи и игра витална улога во енергетскиот метаболизам и растот, развојот и функционирањето на клетките.

Недостатокот на тиамин може да предизвика губење на тежината и меморијата, мускулна слабост, зголемено срце и многу други заболувања.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.