Џеј Ло уживаше во прекрасната Доминиканска Република

Loading...

Џеј Ло моментално ја снима претстојната комедија ,,Shotgun Wedding ” Доминиканската Република со Џош Духамел, но суперarвездата сепак најде време за некоја фотографија со нејзиниот вереник, Алекс Родригез.
Споделувајќи три нови фотографии од нив двајцата како уживаат на идиличното крајбрежје, Џенифер Лопез го објави натписот на Инстаграм: „Feliz día de la Independencia Dominicana (прев.Честитки за денот на независност на Доминиканската Република)✨🌴✨ @arod #Macho“. За романтичната фотосесија, Џеј Ло носеше опремен бел горен дел, одговарајќи на бели фармерки со искинати колена и златен накит.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alex Rodriguez (@arod)


А-Род сподели и фотографија , на која парот позираше покрај водата, токму на зајдисонце. Во суштина, тоа беше совршено место за романтична фотосесија и сигурно ќе биде најдобрата можна локација за претстојната свадбена комедија на Лопез, „Shotgun Wedding“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)

loading...