ЏОНИ ДЕП ПАТИ ОД ЕРЕКТИЛНА ДИСФУНКЦИЈА?! Амбер Херд ПОВТОРНО УДРИ СИЛНО

Како што тврдат адвокатите на Амбер Херд во незапечатени судски документи, Џони Деп страда од еректилна дисфункција, поради што наводно сексуално ја нападнал својата поранешна сопруга.

Иако г-дин Деп би сакал да не ја открие својата состојба со еректилна дисфункција, таквата состојба е апсолутно релевантна за сексуалното насилство, вклучувајќи го гневот на г-дин Деп и употребата на шише со кое Херд била силувана, според поднесокот од 28 март, известуви Дејли Маил.

ЏОНИ ДЕП ПАТИ ОД ЕРЕКТИЛНА ДИСФУНКЦИЈА?! Амбер Херд ПОВТОРНО УДРИ СИЛНО

Според адвокатите на Амбер, здравствената состојба на Деп придонела за неговото наводно насилно однесување кон Херд.

Адвокатскиот тим на актерката тврди дека медицинската состојба на Деп прави поголема веројатност да стане „лут или вознемирен“, што доведува до лутина и агресија.

Тоа го нареков лут секс што Џони не можеше баш да го изведе, рече таа.

Ме фрлаше на креветот, тоа го правеше неколку пати, а бесно се нафрлаше на мене – изјавила актерката.

Таа исто така рече дека Деп поминувал многу време со своите пријатели кои пијат, вклучувајќи го и нејзиниот татко Дејвид Херд и музичарот Мерлин Менсон, и дека се враќал дома „уште повеќе сексуално и вербално агресивен“.

Актерката тврдела и дека финансиски се издржувала за цело време додека таа и Деп биле во врска и покрај неговото инсистирање тој да се грижи за неа.

„Џони сакаше целосно да ме поседува“, рече таа.

Да се ​​биде актерка беше грев за него – додаде Херд.

Поранешниот пар се упати на суд во април на шестнеделно судење во Вирџинија поради наводите за злоупотреба за време на нивниот брак. Двојката се венча во 2015 година, но се раздели нешто повеќе од една година подоцна, пред официјално да се разведат во 2017 година.

Херд тврдеше дека Деп наводно ја злоставувал од 2013 година.

Таа во мај сведочеше дека тој наводно ја силувал со шише со алкохол и и се заканил дека ќе и го издлаби лицето со него во 2015 година, пишува Page Six.

„Не знаев дали шишето што го имаше во мене беше скршено“, рече таа за време на судењето, тешко дишејќи додека ги задржуваше солзите.

Не можев да го почувствувам. Ништо не можев да почувствувам – додала актерката.

Судските документи покажуваат дека наводниот напад се случил во исто време кога на Деп му бил отсечен прстот, тврдејќи дека таа фрлила шише со вотка кон него во Австралија.

Документите до кои се пристапи на 1 август дополнително открија дека сестрата на актерката му рекла на својот шеф дека Херд му го отсекла прстот на Деп кога таа фрлила кон него со шише со вотка. Сведоштво даде Џенифер Хауел, поранешна пријателка и шефица на сестрата на актерката, Витни Енрикез, која беше прашана за инцидентот со прстот.

Таа се присети дека сестрата на актерката врескала во канцеларијата: „Таа му го отсече проклетиот прст“ за време на нивната посета на Австралија, каде Деп го снимаше петтиот дел од „Пиратите од Карибите“.

И покрај нејзините обвинувања, Деп ги негираше наводите за сексуален напад од неговата поранешна сопруга за време на судењето за клевета што заврши во јуни, кога поротата застана на страната на Деп.

ЏОНИ ДЕП ПАТИ ОД ЕРЕКТИЛНА ДИСФУНКЦИЈА?! Амбер Херд ПОВТОРНО УДРИ СИЛНО

На Херд и беше наложено да му плати на нејзиниот поранешен сопруг 10,35 милиони долари во јуни, откако поротата одлучи дека таа го клеветела Деп во напис во весник објавен во 2018 година.

Зборувајќи со адвокатката на Деп, Камила Васкез, Хауел рече:
Седев точно каде што седам сега затоа што седам на моето биро во канцеларијата. Така, седев овде кај мојот компјутер и работев. И токму таму, во тоа време, имаше две црно-бели столчиња со маса меѓу нив. Витни седеше на едно од црно-белите столчиња, а потоа одеднаш извика: „Таа му го отсече проклетиот прст“. Бев како „Што?“, а таа ми рече: „Ми го отсече прстот.“ Потоа истрча низ вратата и рече: „Морам да повикам некого“. Таа помина низ вратата и повика некого. Не знам на кого се јавила – објаснува Хауел.

На прашањето дали Енрикез прецизирал кои се „таа“ и „тој“ во сценариото, Хауел одговори дека тоа се Херд и Деп.

Актерката негираше дека го повредила бившиот сопруг, велејќи дека тој се повредил при едно пијанство.

Незапечатените судски документи дополнително покажаа дека Херд се откажала од спогодбата за развод од Деп кога можела да добие десетици милиони долари. Актерката можеше да бара половина од 33 милиони долари што Деп ги заработи на снимањето на франшизата „Пиратите од Карибите“, со оглед на тоа што тие тогаш беа во брак.
Сепак, документите до кои дојде Дејли Бист покажуваат дека таа ги игнорирала упатствата од својот правен тим да не го тужи поранешниот сопруг за максимална сума. Херд ќе добие и 2 милиони долари од Деп како противтужба.

На Амбер и беше наредено да му плати на Деп вкупно 8,3 милиони долари откако беше прогласена за виновна за клевета, но вели дека нема доволно пари да плати за тоа. Актерката поднесе жалба за укинување на одлуката на судот на 21 јули.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.