Скопје и денес заедно со музичкиот фестивал – АНДЕРФЕСТ

Loading...

Скопје и оваа година е домаќин на музичкиот фестивал – АНДЕРФЕСТ. Прогресивниот, музички фестивал нуди комплетно уживање во поткровјето на PublicRoom, во Скопје. Влезот ќе биде со бесплатенсо претходна резервирана карта, редуциран број на публика најмногу до 30%и задолжителен сертификат за вакцинација.

Вечерва на сцената ќе настапатThe Chicks или Девојките, алтернативната група Fiction oд Скопје, Милко, и Decoy – трибут на групата Paramore.

Публиката и овој пат ќе има можност да ужива во музиката од претежно алтернативната и рок енд рол сцена од нашата држава која и овој пат се очекува да покаже дека е одлична и навистина има што да покаже.

Покровители на настанот се Celia иградот Скопје.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...
Loading...