10-годишното дете кое што настрада во сообраќајката кај Трубарево им подлегна на повредите

Loading...

Во тешката сообраќајна несреќа која што попладнево се случи во скопско Трубарево животот го загуби и 10-годишното дете.
Веднаш после несреќата детето било пренесено во ГОБ „Св Наум Охридски“ каде што предмалку им подлегнало на повредите.
Според неофицијални информации возач на автомобил во алкохолизирана состојба удрил во мотор.
Инаку, претходно на лице место во несреќата настрада 40-годишен маж.

loading...