10 заблуди за сексот

Loading...

Оралниот секс е посигурен од вагиналниот или аналниот
Иако постои мит дека оралниот секс е “сигурен секс” со него во иста мерка, како и при вагиналниот или аналниот, се пренесуваат полови болести. Единственото нешто по што овој вид на секс е “сигурен” е тоа што на овој начин не можете да останете бремени.

Одредена храна ја зголемува желбата за секс
Школки, темна чоколада, јастог, ореви и многу други продукти се наоѓаат на списокот на афродизијаци. Но не постојат научни докази дека тие продукти навистина ја зголемуваат еротската желба, а иста храна не делува подеднакво кај секого – секој има свој афродизијак.

Големината е важна
Иако секој маж ќе се пофали со прецизно измерена големина на својот пенис, тоа не е одраз на машкоста и квалитетот во кревет. Со тоа се врзува уште еден сексуален мит – големината на пенисот не е воопшто поврзана со големината на рацете или стапалата.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...