10 работи кои вашиот партнер не треба да ги бара од вас

Сите се имаме најдено во ситуација кога љубовната врска доживува криза, но ова се неколку показатели во однесувањето на вашиот партнер кои ќе ви помогнат да решите дали да и ставите крај на врската.

10 работи кои вашиот партнер не треба да ги бара од вас
  1. Бара од вас големи животни промени

Давање коментари за фризура која му се допаѓа или коментирање за времето кое го минувате во играње игрици е едно, но ако вашиот партнер бара од вас да промените клучни работи- кариера, религија или ставови кои се важни за вас, тоа е сериозен аларм.

  1. Ви ги бара лозинките

Тајните помеѓу партнерите може да се лоши за односот, но тоа не значи дека немате право на приватност. Ова особено се однесува на вашите профили на социјалните мрежи. Довербата е темел на секоја здрава врска со почитување.

  1. За се инсистира на 50-50

Едноставно не постои поделба на два еднакви делови во бракот или врската. Успешните парови знаат дека некогаш повеќе треба да се жртвува едната страна, некогаш другата. Ништо не ја убива љубовта повеќе од броењето со математичка прецизност на тоа кој кога треба да ги измие чиниите или да исчисти.

  1. Бара да чувате грозна тајна или да го криете

Тука станува збор за криење на големи работи, како илегални или неморални, а не да го покриете ако не сака да дојде на ручек кај родителите. Неправедно е партнерот да ве доведе до степен да треба да одберете помеѓу љубовта или исправната одлука.

  1. Премижување на афери

Невертвото врз партнерот, макар и само еднаш, претставува убиец на врската. Низ оваа криза може да се помине ако партнерот сака заеднички да поминете со помош на терапија, но ако бара од вас едноставно да му простите бидејќи кажал дека му е жал, тоа е смрт за врската.

УШТЕ 5 РАБОТИ ШТО ЌЕ САКАТЕ ДА ГИ ПРОЧИТАТЕ НА СТРАНАТА 2 ПОДОЛУ 👇👇👇

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.