100 дена носела ист фустан: „Никогаш повеќе нема да купувам облека“ – дали и вие би го прифатиле овој предизвик?

Сара Робинс Кол смета дека одлуката да купи црн фустан со долги ракави, кој ѝ е до колена, била една од најдобите во животот.
Фустанот го носи за сите пригоди – на работа, кога оди на прошетка, кога одмара дома, па дури и кога оди на празнични семејни собири.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sarah Robbins-Cole (@thisdressagain)


Сара се пошегувала дека својата работа ја сфаќа многу сериозно и дека сега почнала да личи на калуѓерките. Го прифатила предизвикот да носи фустан 100 дена по ред, а тоа толку многу ѝ се допаднало што одлучила да не купува нова облека.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sarah Robbins-Cole (@thisdressagain)


„Сфатив дека носењето еден ист фустан не ми одзема ништо во животот. Повеќе нема да купувам нова облека, а ако ми треба нешто свечено, само ќе ѕирнам во мојот гардеробер и ќе извлечам некои фустани кои стојат таму уште од 1992-ра година“, рекла таа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sarah Robbins-Cole (@thisdressagain)


Била помеѓу 250-те жени кои го прифатиле 100-дневниот предизвик, под водство на една дизајнерска куќа. Сара рекла дека предизвикот го нашла сосема случајно.
„Првпат го видов предзвикот на социјалните мрежи и помислив – зошто да не?“

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.