12 легендарни диви кои докажуваат дека костимите за капење сакаат облини

Во седудесетите години од минатиот век сите сакаа да ги гледаат убавиците на Холивуд во костими за капење.
Сите жени кои сметаат дека се дебели бидејќи не носат конфекциски број нула – вие сте прекрасни, а општеството е грдо, е легендарната изјава на филмската дива Мерилин Монро, која се смета за една од најсексапилните жени во светот.
Иако женските идеали околу убавината се менуваа во текот на годините, некои славни дами и денес остануваат запамтени по својот изглед, став и самодоверба.
Ова се најславните дами од златното време на Холивуд кои мамеа погледи со својот изглед, но и со самодобербата.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.