12 љубовни совети за секој хороскопски знак

Loading...

Нема ништо полесно од тоа да дадеш совет некому, поврзан со љубовта, и ништо потешко од тоа да му помогнеш на истиот овој човек да ги надмине разочарувањата, болката и чувството дека неговото срце е скршено.

Овие 12 совети нем ада ги решат проблемите, но би можеле да ви помогнат да ги решите сами или да дознаете воопшто имате проблеми за решавање.

Овен: Постојат работи кои никој не ви кажува за љубовта, но сами ќе ги научите.

Бик: Никогаш не кажувај некому дека го сакаш, ако тоа навистина не го мислиш.

Близнаци: Ти секогаш ќе бидеш човекот кој се бореше со сите сили за среќата.

Рак: Не дозволувај луѓето да се обидат да ти ја претворат тагата во нешто убаво.

Лав: Ти не си одраз на оние кои не можат да те сакаат.

Девица: Запомни – боли до моментот до кој не престане да боли.

Вага: Избери го својот љубовник во лицето на човекот, кој во тебе гледа  нешто што можеби е магија.

Шкорпија: Не заборавај да го сакаш тој кој успева да те насмее кога ништо друго нема смисла.

Стрелец: Не дозволувај луѓето да им даваат романтичен тон на твоите емоции.

Јарец: Кога ќе се вратиш некому, сакај ја / го така, како порано. Тој / таа го заслужува.

Водолија: Дозволи на некој за кого ти е гајле, да те бакнува, зашто имаш вкус на надеж.

Риби: Никогаш не им се враќај на старите љубови со кои си имал/а лошо минато.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...