15 луѓе со најсилно обезбедување во светот

Има многу богати и моќни луѓе во светот и иако повеќето луѓе можеби ги идолизираат, има некои луѓе кои би можеле да претставуваат потенцијална закана.
На луѓето како светските лидери, па дури и на некои познати личности, не им е овозможена привилегијата да можат безбедно да одат по улица, поради што имаат цели тимови за обезбедување.
Ова се 15-те луѓе со најсилно обезбедување во светот.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.