15 работи за сексот кој сигурно не сте ги знаеле

Loading...

Колку и да мислите дека знаете се за сексот сепак, постојат илјадници информации кои секојдневно не изненадуваат.Ако сакате да ја надополните својата сексуална енциклопедија прочитајте ги овие 15 интересни, смешни и шокантни работи кои сигурно не сте ги знаеле за сексот.

1.Додека на мажите им се потребни само неколку минути на жените во просек им се потребни околу 20 минути за да се возбудат.
2. Дури 45 проценти од мажите би сакале да имаат поголем пенис.
3. Таблетите за контрацепција можат значително да ја намалат желбата за секс.
4. И мажите и жените можат во сон да доживеат многу силен оргазам.
5. Само еден процент жени можат да доживеат оргазам исклучиво со стимулирање на градите.
6. Во светот секој ден се случуваат околу 100 милиони сексуални односи.
7. Во текот на сексуалниот однос може да се потрошат и до 150 калории.
8. Клиторисот има најголема количина на нервни завршетоци (дури 4 илјади).
9. Една лажица сперма има околу 5 калории.
10. По четири години врска или брак либидото на жената почнува да опаѓа.
11. Сексот ја лечи депресијата бидејќи за време на односот телото почнува да лачи ендорфин (хормон на среќата).
12. Мажот може да доживее повеќекратен оргазам, но оној првиот мора да биде без ејакулација, а ерекцијата мора да остане.
13. Просечната должина на опуштен пенис изнесува од 7 до 10 сантиметри.
14. Просечната должина на пенис во ерекција изнесува од 12 до 15 сантиметри.
15. Постои мал процент жени кои се алергични на сперма.
 Колку и да мислите дека знаете се за сексот сепак, постојат илјадници информации кои секојдневно не изненадуваат.Ако с

loading...