20 генијални трикови кои треба да ги знае секој родител

20 Генијални трикови кои треба да ги знае секој родител

Родителството е еден од најисполнувачките, но истовремено и најтешките предизвици со кои некогаш ќе се соочите во животот. Имате еден мал милион обврски кои секојдневно мора да ги исполнувате и тоа воопшто не е лесна работа, затоа што за вашите деца треба да бидете најдобар пример. Токму затоа ви покажуваме некои едноставни, но генијални трикови кои ќе ви ја олеснат работата, постојано ставајќи ги вашите мали на прво место.
1. Употребете мешавина од сјај за миење садови, водороден пероксид и сода бикарбона за дамките од храна
2. Налепниците за автомобил им покажуваат на вашите деца каде да останат на паркингот додека сте вие во супермаркет
3. Носете ги цуцлите во пластични кутичиња од сос кога ви се во чантата
4. Бањајте го вашето дете во легенче додека е во кадата за играчките да се постојано со него
5. Кога сте надвор, заштитете го вашето бебе од комарци
6. Базените на надувување се голем и безбеден простор за играње

Важни совети: Како да ги заштитите вашите деца од комарците?

7. Со шнолка заврзете ги прерамките од маичката која сѐ уште му е голема на вашето девојче
8. Капачињата од кафе за носење претворете ги во чинивче за да не се покапи детето од сладолед
9. Убедете ги вашите деца да ви помагаат со чистењето со тоа што ќе го претворите во забавна игра
10. Направете држачи за сокчињата

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.