22 нови заболени од новиот грип во Скопје

Во изминатите 24 часа на Клиниката за инфективни болести се хоспитализирани 22 нови пациенти со симптоми на новиот грип, соопшти Министерството за здравство.

Двајца од нив се со потешка форма на пневмонија. Во моментов на Клиниката има вкупно 60 пациенти.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.