27 годишната родилка заразена со КОРОНА ВИРУСОТ од Куманово – почина!

Loading...

27 годишната родилка заразена со КОРОНА ВИРУСОТ од Куманово – почина!

Попладнето на Клиниката за инфективни болести почина 27 годишната родилката од Куманово. Таа минатата недела предвреме беше породена со машко дете. За среќа бебето не е заразено.

Беше примена на инфективно со отежнато дишење, а болеста бргу и прогресираше. Бебето е во стабилна состојба и е под надзор.

Родилката беше префрлена на Инфективната клиника на 31 март поради влошена клиничката слика и отежнато дишење. И покрај напорите на лекарите, брзиот и агресивен развој на болеста беше фатален.

Прочитајте уште и:

ЗА ВИКЕНДИТЕ: Во овие три термини домашните кучиња може да се изнесуваат надвор

ТРАГЕДИЈА: Почина 27-годишната жена од Куманово која имаше коронавирус и се породи пред неколку дена

Радио станици на Пулс24

 

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...