3 украси за коса кои се тренд во 2020 година

Loading...

Најлесен и најевтин начин за брзо освежување на изгледот и фризурата е да изберете нов детаљ за коса, велат познавачите на модата.
Тековната сезона нуди големи можности во овој поглед, затоа што се работи за некои декоративни детали што веќе ги имате во некој заборавен несесер.
Исто така, предлог од стилистите е да користите накит за украсување на косата.
Затоа, не жалете да ги искористите старите бисерни ѓердани за да ја украсите вашата фризура.
Ви предлагаме 3 варијанти за освежување на изгледот на вашата коса:
1. Декоративен ластик за коса

 

View this post on Instagram

 

the bigger the scrunchie the better ? #justinemarjanhair for @sirapevida

A post shared by justine marjan (@justinemarjan) on


Првиот е декоративен ластик може да го направите од обложена ткаенина со контрастна боја. Ако сте русокоса, слободно изберете ластик обложен со црна ткаенина.
2. Накит за „коњско опавче“


„Коњското опавче“ е исклучително модерно. Украсете го со низ од циркони или бисери.
„Перлите“ се преселија од џемперите и блузите на косата. Тие се особено популарни на „бохо пунџите“.

 

View this post on Instagram

 

had a pearl moment with @ipsy ✨? would you try this trend? #justinemarjanhair

A post shared by justine marjan (@justinemarjan) on

loading...