3 хороскопски знаци кои претпочитаат интимна врска за една ноќ отколку долга врска

За некои, сексот е најдобар кога се комбинира со љубовта. Тогаш тие се чувствуваат послободни и целосно ја изразуваат својата сексуалност. Ова звучи убаво, но не важи за сите луѓе …

Постојат хороскопски знаци кои претпочитаат обичен секс, како и секс за една ноќ. Се разбира, тие можат да се впуштат веднаш во врска штом ја пронајдат вистинската личност, но не брзаат тоа да им се случи. На крајот на краиштата, длабокото и долгорочно зближување не е предуслов за здрав сексуален живот.

Близнаци

читајте пулс24

Познати се како едни од најчудните знаци. Тие сакаат да истражуват и да се поврзат со луѓето, но не се дружат со никого долгорочно, освен ако тоа не ја заинтригира нивната љубопитност. Тие не се врзуват лесно, така што лесно може да излезат од ситуацијата ако несто не им одговара. Исто така, нивниот привремен секс доаѓа природно. Тие уживаат да ловат и истражуваат нови партнети. 

Стрелец

Тие  се водени од желба за нови искуства, па ретко ќе останат на едно место, но ќе ги следи нивниот инстинкт и желби. Стрелецот е харизматичен и сака да се забавува, затоа секогаш има нови предлози. Тој го сфаќа сексот како нешто природно и убаво и обично е импулсивен во тој поглед. Ова може да ве збуни ако сакате да имате врска со него, но тој е идеален за некој кој сака да има убаво време во кревет без обврски.

Водолија

Во Водолијата нема ништо конзервативно и традиционално, бидејќи овој хороскопски знак прави сè во својот уникатен стил. Не е изненадувачки, тој не сака да биде ограничен на посветеност кога станува збор за секс. Во принцип, тој не е емотивен и му треба време да се отвори кон некого на подлабоко ниво. Понекогаш тоа значи дека неговите односи започнуваат како „привилегирани пријатели“, па затоа тие се развиваат од таа почетна точка. Водолијата може да има секс со интензивен контакт, но се задоволува и со беземоционално учество.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.