30 минути јога тренинг за флексибилност и сила

Бенефитите од јогата се бројни. Таа е спиритуална, но истовремено е и холистичка дисциплина. Нејзиниот распон на делување е широк, од подобрување на здравствената состојба, зајакнување и обликување на телото до подобрување на менталните способности. Целосната посветеност на јогата овозможува и подлабоки спиритуални искуства.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.