4 совети за совршено крцкав тост сендвич на кои никој нема да може да му одолее

Loading...

Квалитетен кашкавал, леб стар барем еден, путер и малку сол се главните совети што ќе го направат вашиот сендвич неодолив.

Се користи леб барем еден ден стар, бидејќи  има помалку влага во него што значи дека ќе биде и покрцкав.

Не користете премногу кашкавал, помалку е повеќе. Штом кашкавалот ќе ги поминете рабовите од лебот тоа значи дека ќе ви истече и ќе ви се разлее кашкавалот.

Пред да го ставите лебот во тостер, надворешната страна на лебот премачкајте ги со путер.
Кога ќе ви биде готов тостот, посолете со прстофат сол и сервирајте.
Наздравје!
loading...