4.394 здравствени работници ќе добијат картичка како награда за борбата против КОРОНАВИРУСОТ

Loading...

4.394 здравствени работници ќе добијат картичка како награда за борбата против КОРОНАВИРУСОТ

Домашна картичка ќе добијат и 4.394 здравствени работници ангажирани во справување со КОВИД-19. На нив им следува 40% од последната основна нето-плата.

Како што ветивме никој нема да биде заборавен. Тука се вклучени вработени во ЈЗУ, Клиника за инфективни болести, Институт за јавно здравје, Центри за јавно здравје, Итна помош, инфективните одделенија и вработени во други одделенија ангажирани за тестирање, дијагностицирање и лекување на граѓани заболени од КОВИД-19 – напиша денеска Филипче на неговиот профил на Фејсбук.

Денешната состојба со КОРОНА ВИРУСОТ подолу:

7 починати и 125 нови случаи на коронавирус во Македонија

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...