5 модели на здолништа што ќе ги обожавате оваа пролет

Иако здолништата се носат во текот на целата година, вклучувајќи ја и зимата, кога станува збор за пролетта – тие се без сомнение најпосакуваното парче во женските гардеробери. Во овој топол период, тие на некој начин оживуваат. Имајќи го тоа на ум, пред нас доаѓа пролет во која нема премногу простор за суптилност и претеран минимализам, бидејќи некои од раните трендови кои веќе се забележуваат се неонски бои, впечатливи дезени и смели кроеви. Погледнете во продолжение кои здолништа ќе бидат најзабележувани на улиците кога температурите конечно ќе се зголемат.
1. Слип здолништа со животински дезен

 

View this post on Instagram

 

monday blues ☁️ • • • @liketoknow.it #liketkit #LTKstyletip http://liketk.it/2zRbr

A post shared by BROOKETINI || STREET STYLED (@bro0ketini) on


Овој модел на здолниште веќе некое време е популарен и покрај тоа што стои одлично, може да се комбинира на многу начини.
2. Здолниште на преклоп

 

View this post on Instagram

 

Have a glass and chill! It’s almost Friday 🍷| 📸: @torgonskayaa

A post shared by Ellie (@slipintostyle) on


Како и фустаните на преклоп, така и овој модел на здолништа го истакнува само најдоброто на телото, давајќи ви доза сексапил и заводливост.
3. Неонско здолниште со миди должина


Овој впечатлив тренд нема да им се допадне на сите, но оние што ќе бидат доволно храбри да го пробаат, гарантирано ќе поминат забележано.
4. Логоманија

 

View this post on Instagram

 

Morning coffee by the beach all dressed up by @luisaviaroma ☕️🏝 #bahamas @fendi #fendimania Sponsored

A post shared by Sonja Kovac (@xoxosonjakovac) on


Овој тренд веќе се забележува во светот на модата, а како што се доближуваме до пролетта, така ќе биде поистакнат и при изборот на здолништа.
5. Карирани здолништа

 

View this post on Instagram

 

❝You know nothing, Jo(h)n Snow❞ 👊🏼 🇬🇧 I had to take a pic obviously 😜 Funny thing is, there was a guide passing by when we shot this. I couldn’t help but eavesdrop when he explained that a John Snow did actually exist! He was an English physician born in 1813, leader in the adoption of anesthesia and medical hygiene. The pub 🍻 is located nearby the Broad street water pump, dedicated to John Snow’s study of the 1854 London Cholera outbreak. Hence, the name! 🤗 …. 🇫🇷 Je n’ai pas pu résister. Il me fallait une photo! 😜 Pour l’anecdote, un guide est passé juste quand on prenait la photo. J’en ai profité pour écouter discrètement! John Snow a tellement existé, figurez-vous! Médecin britannique né en 1813 et pionnier dans le domaine de l’anesthésie et la santé publique. Le pub 🍻 est situé près de la pompe à eau sur Broad street, hommage à l’étude réalisé par J. Snow sur l’épidémie de choléra à Londres en 1854. D’où le nom! 🤗 _____________ #youknownothingjonsnow #youknownothing #GoT #gameofthrones #gameofthronesfan #jonsnow #johnsnowpub #londonpub #soholondon #wearingtoday #streetstylefashion #belgianblogger #frenchblogger #londondiaries #tartanskirt #checkskirt #zaraaddict #zaradaily

A post shared by FRANCE DEJONCKHEERE (@madebyf) on


Карираните здолништа веќе неколку години цврсто се држат на врвот на сите тренд листи, а тоа продолжува и во оваа пролет со елегантни модели, одлични за секоја пригода.